ELING Bohemia s.r.o. Uherské Hradiště - obchodná firma s prístrojovými skříňkami pro elektroniku, konštrukčními prvkami pro strojírenství

Společnost ELING BOHEMIA s.r.o. je obchodní společností s tradicí sahající do roku 1993.Naším hlavním zaměřením je prodej skříněk pro elektroniku, komponentů pro elektrotechnickou výrobu a mechanických komponentů pro průmysl.

 
Do sortimentu firmy patří hlavně:

 • Skříňky pro elektroniku (zastoupení firmy Bopla v ČR a SR)
 • Mechanické komponenty pro průmysl (zastoupení firmy RK Rose+Krieger v ČR a SR)
  • lineární vedení, hliníkové konstrukční prvky a komponenty pro spojení trubkových konstrukcí
 • Hliníkové chladiče
 • Produkty firmy Kitagawa, která je výrobcem elektromagnetických těsnících materiálů
 • Mechanické opracování hliníků a plastů na CNC pracovišti ( frézování otvorů a závitů dle požadavku zákazníka )
 • Osazení přístrojových skříněk dalšími prvky dle požadavku zákazníka (osazení průchodkami, svorkami, případně – – deskami plošných spojů)
 • Montáž konstrukcí ze systému hliníkových profilů Blocan, jako např.pracovní stoly, bezpečnostní zábrany, rámy strojů a dopravníků, pracovní plošiny, schodiště a jiné.

Ve spolupráci s firmou RMC s.r.o. dále zabezpečujeme:

 • Výrobu elektroniky podle požadavku a dokumentace zákazníka a její osazení do přístrojových skříněk
 • Možnou spolupráci při vývoji elektroniky
 • Testování a oživování výrobků
 • Vývoj elektrotechnických, komunikačních a řídících systémů

Firma RMC s.r.o. disponuje moderním výrobním pracovištěm, které zahrňuje SMT a THT montáž, automatizovanou optickou kontrolu a je držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2009.

Z historie firmy

Začátek činnosti firmy ELING s.r.o.sahá do roku 1990, kdy vznikla s ambicí orientovat se v odvětví elektrotechnického průmyslu, ve vývoji a výrobě průmyslové elektroniky a průmyslové automatizace. Postupně do svého portfólia přidala i obchodní činnost v oblasti prodeje různých komponentů pro elektrotechnickou výrobu.

V roce 1991 se ELING s.r.o. stal výhradním obchodním zastoupením německé firmyBOPLA ( člen koncernu Phoenix Mecano), která je předním světovým výrobcem skříněk pro elektroniku. Postupně do obchodního portfólia přibyly i další obchodní zastoupení- firma Kitagawa, E-T-A, Tesla a s příchodem nového milénia i zastoupení firmy RK Rose+Kriger (člen koncernu Phoenix Mecano)- výrobce mechanických komponentů pro průmyslové využití, hliníkových profilů, lineárních vedení a komponentů pro spojování trubkových konstrukcí.

Po rozdělení Česko-Slovenska vznikla firma ELING BOHEMIA s.r.o. se sídlem v Kunovicích v České republice jako výsledek potřeby jednodušší obsluhy českého trhu.

V roce 1994 došlo k přetransformování společnosti, což znamenalo rozdělení činností firmy na dva hlavní segmenty – obchodní a výrobní. Obchodní činnosti se i nadále věnuje firma ELING s.r.o. , výrobní a vývojová činnost se přenesla do firmy RMC s.r.o., která vznikla jako samostatná firma stejného společníka. Vývoj obou firem probíhal dál samostatně, avšak při zachování komplementarity na více úrovních svojích činností.

Rok 2003 je pro firmu významný díky ukončení výstavby nové provozní budovy firmy, která se stala novým sídlem pro obě firmy ELING s.r.o. a RMC s.r.o. V roce 2012 mění svoje sídlo i firma Eling Bohemia s.r.o. když se přestěhovala do vlastní budovy v průmyslovém areálu v Uherském Hradišti.

Vstup Slovenské a České republiky do Evropské únie představuje další významný krok pro firmu umožňující výrazné zlepšení a zefektivnění logistických procesů, které vyústily do pružnější reakce na požadavky zákazníků.

Copyright © 2024 Eling s.r.o. | Impressum